Ludzie
Przestrzeń
Architektura
Filozofia projektowa
Tworzymy architekturę z ludźmi i dla ludzi. Łączymy architekturę, urbanistykę i socjologię miast, stawiając człowieka w centrum procesu projektowego.
Dorota Jarodzka-Śródka
Na nas jako architektach spoczywa odpowiedzialność za przestrzeń, którą kształtujemy. Osobisty nadzór i możliwość bezpośredniego uczestniczenia w cyklu realizacji pozwala zachować ciągłość myślenia w procesie twórczym.

Kazimierz Śródka
Architekt powinien wiedzieć, że projektuje przede wszystkim dla ludzi, a nie dla siebie. Obiekt w pierwszej kolejności powinien być rozwiązany w sposób, który umożliwi jego perfekcyjne funkcjonowanie.
Ludzki wymiar architektury
Ludzki Wymiar Architektury to wystawa, która pozwala zrozumieć ewolucję myślenia w relacjach dotyczących człowieka i przestrzeni. Ekspozycja przedstawia pracę architektów w zmieniającej się rzeczywistości i wyjaśnia jaki wpływ ma na nas środowisko, w którym żyjemy i którym się otaczamy.
Wybrane projekty architektury, urbanistyki, wnętrz i kompozycji to klucz do zgłębienia społecznych aspektów historii Wrocławia – miasta, które na przestrzeni lat dostosowywało się do przemian społecznych, politycznych i technologicznych.
Charles Montgomery
Cytat – idee miasta szczęśliwego w odniesieniu do
Wrocławia i Olimpii Port


My architekci
Jesteśmy architektami, potrafimy słuchać, uczymy się, mamy umiejętność bycia z ludźmi. W 1986 założyliśmy studio projektowe. Doszliśmy do wniosku, że chcemy sami wykonywać nasze projekty. Poszerzyliśmy swoją rolę, by mieć wpływ na materializację naszych idei.
Obecnie realizujemy nietypowe rozwiązania architektoniczne z wykorzystaniem najnowszych materiałów i skomplikowanych technologii,
zachowując jednocześnie jasną i przejrzystą funkcję. Kompleksowość naszych rozwiazań wynika bez wątpienia z interdyscyplinarności naszego zespołu składającego się zarówno z projektantów jak i doskonałych fachowców: technologów i rzemieślników.


Projekty
i realizacje
Dbamy o odpowiednią skalę architektury, o współistnienie tworzonej przestrzeni z naturą i z otaczającym kontekstem urbanistycznym. Projektując widzimy architekturę oraz człowieka. To swoista synergia. Człowiek swoją osobą kształtuje otaczającą go przestrzeń, tak jak przestrzeń kształtuje człowieka.
Projekty
i realizacje
Olimpia
Port


Dla nas to osiedle to swego rodzaju manifest – kwintesencja naszego myślenia urbanistycznego, przestrzennego czy społecznego.
Kazimierz Śródka
architekt, założyciel pracowni SRDK Architekci
Projekty
i realizacje
Browary
Wrocławskie
Kiedy myślimy o projekcie Browary Wrocławskie, to głównym założeniem jest otwartość tego miejsca na wszystkich wrocławian. Chcielibyśmy, żeby tętniło tam życie, żeby ludzie się mogli spotkać, pogadać, odpoczać w ogródkach i jednocześnie stamtąd ruszyć trasą spacerową w stronę bulwaru nadrzecznego, który już w tej chwili jest zrealizowany przez miasto.
Dorota Jarodzka-Sródka
Architekt, założyciel pracowni SRDK Architekci


Projekty
i realizacje
Nowe Żerniki
Spirala Czasu


WUWA2 dostała światową nagrodę urbanistyczną, odbieraną w RPA. Widać, że tego typu inicjatywy są doceniane na świecie. Dzisiaj jest to fajny eksperyment, który się urzeczywistnia i który być może będzie nową jakością we Wrocławiu.
Kazimierz Śródka
architekt, założyciel pracowni SRDK Architekci
Projekty
i realizacje
Centrum sztuki
Piekarnia


Chcieliśmy zaprojektować kulturalną wizytówkę Wrocławia, przestrzeń sprzyjającą procesowi twórczemu, która umożliwia uczestniczenie w artystycznym dialogu, szkoleniu i kooperacji pomiędzy sztukami – swoiste laboratorium eksperymentów i promocji nowych interdyscyplinarnych formuł.
Dorota Jarodzka-Śródka
architekt, założyciel pracowni SRDK Architekci
Architektura
jest sztuką
Jesteśmy przekonani, że obcowanie ze sztuką podnosi jakość życia. Przyczyniamy się do kreowania kulturalnego oblicza Wrocławia, wspierając lokalnych artystów i popularyzując sztukę przez jej obecność w architekturze. Rzeźby w przestrzeniach publicznych, wernisaże na osiedlach, restaurowanie pereł wrocławskiej architektury — to tylko część obszarów wchodzących w skład naszego mecenatu.
W architekturze dekoracja jest funkcją. Tym się różni architektura, między innymi, od zwykłego budownictwa.
Józef Sztajer
Artysta




Inspiracja pięknem
Cechujące nas zamiłowanie do sztuki wynika wprost z tradycji i filozofii, którą wyznajemy w architekturze. Artystyczny charakter działań SRDK Architekci wiąże się z historią firmy, a także naszą wizją architektury. Wprowadzenie elementów artystycznych do obiektów podnosi rangę całego przedsięwzięcia.
Uważamy, że kształtowanie społeczeństwa przez możliwość przebywania w pięknej, harmonijnej przestrzeni jest powinnością każdego architekta, a na dzień dzisiejszy także każdego dewelopera.
Dorota Jarodzka-Sródka




Oprócz samego wprowadzania dzieł sztuki w projektowane przez nas przestrzenie, staramy się też animować pierwiastek twórczy. Organizujemy wernisaże, prowadzimy konkursy na rzeźbę, a na pokładzie barki wystawiamy spektakle.