Udanej majówki życzy zespół SRDK STUDIO!

2006 - 2012

Ogrody Hallera to apartamentowe osiedle, jasne i pełne zieleni z czytelnym strefowaniem przestrzeni oraz silnym nawiązaniem do kontekstu. Wysoka jakość wykończenia i wystudiowane detale dopełniają całości.

  • Powiedzchnia terenu

    4,4 ha

  • Powierzchnia całkowita

    69 592 m²

  • Powierzchnia użytkowa PUM

    37 242 m²

  • Liczba lokali mieszkaniowych i usługowych

    593

  • Liczba kondygnacji naziemnych

    III — V

Udostępnij

4.jpg

Widok z lotu ptaka Ogrodów Hallera

WPROWADZENIE DO PROJEKTU

Teren osiedla znajduje się na styku stref między zabudową śródmiejską, zespołem willi jednorodzinnych, ogródkami działkowymi i parkiem Grabiszyńskim. Powojenną historię działki zdominował stadion Pafawagu, który pozostawił po sobie pozostałości m.in. w postaci obelisku z 1947 roku.

Bogactwo uwarunkowań urbanistycznych narzucało interesujące wyzwania architektom SRDK Studio. Przeprowadzono szczegółowe analizy kwartałów śródmiejskich, studia proporcji zabudowy, badania stylów kamienic miejskich i willi wrocławskiej. Ukształtowanie urbanistyczne – i w kompozycji planu, i w skali budynków – jest malejące.

 

Inwestor zaprosił do współpracy Guya Perry'ego – światowej sławy architekta i prognostyka rozwoju miast. Współpraca zespołu SRDK Studio z ekspertem o międzynarodowym doświadczeniu zaowocowała przestrzenią, w której dynamiczne otwieranie i domykanie tworzy enklawy sprzyjające integracji, a zarazem prywatności mieszkańców.

CECHY INWESTYCJI

Założenie jest otwarte, pozbawione barier architektonicznych, a zarazem stanowi zamkniętą przestrzennie całość. Teren osiedla zagospodarowano, uwzględniając potrzeby różnych grup użytkowników – są tu trejaże dla zieleni, place zabaw, ustronne ławki

  • Frontowa linia

    Zabudowa osiedla jest wysoka i gęsta przy arterii, co skutecznie izoluje przed hałasem. Teren ukształtowano znacznie powyżej ulicy, a budynki strefy wejściowej zamykają oś widokową od północy. Sercem osiedla jest widoczny od północy plac z lokalami usługowymi w parterze i przestrzenną szklaną rzeźbą miejską.

  • Strefowanie przestrzeni

    Budynki strefy centralnej osiedla tworzą pierzeje, kształtując przestrzenie półprywatne i wewnętrzny trakt pieszo-jezdny. Południowa strefa to „wille miejskie" – przejście między zabudową wielorodzinną a jednorodzinną – nawiązujące do reprezentacyjnych willi sąsiedniego Grabiszynka

  • Mała architektura i zieleń

    Place rekreacyjne i miękkie ścieżki wśród zieleni otwierają różnorodne perspektywy. Małą architekturę dobrano w każdej ze stref, dopasowując ją do stylu zabudowy. Wprowadzona w przestrzeń osiedla zieleń łączy się z sąsiednimi terenami rekreacyjnymi.

  • Detal architektoniczny

    Detale zmieniają się w zależności od strefy zabudowy. Charakterystyczne wielokondygnacyjne portale, zwieńczone w pierwszej strefie archiwoltą, zrytmizowano do czterech łuków. W strefie willowej pojawiają się przeszklenia z odkrytą konstrukcją dachu, grafitowe dachy z lukarnami i wysokie okna wpuszczające otaczającą zieleń do wnętrz

9.jpg

Zieleń tuż przy budynkach Ogrody Hallera

ZDJĘCIA

4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
1 (3).JPG

Teren Ogrodów Hallera przed rozpoczęciem inwestycji

Inwestor

archicom.png

Archicom

Doświadczenie, jakość i zrównoważony rozwój - to fundamenty działania Archicomu, jednego z liderów rynku mieszkaniowego w Polsce.


Udostępnij

Dołącz do naszego newslettera

SRDK STUDIO
PROJEKT sp. z.o.o.

ul. K. Liskego 7

50-345 Wrocław

NIP: 898-19-48-894

REGON: 932285596

© 2025 SRDK Studio Projekt