Udanej majówki życzy zespół SRDK STUDIO!

8.jpg

Modernizacja budynków z założenia ma podłoże w ESG. Polega w swojej istocie na doprowadzeniu nieruchomości do stanu zgodnego z obowiązującymi regulacjami, a co za tym idzie również nowoczesną technologią. Dążymy do tego, aby nasze obiekty były jak najbardziej energooszczędne, ich eksploatacja wiązała się z jak najmniejszymi emisjami i wpływem na środowisko. Modernizacja często również wiąże się ze zmianą funkcji obiektu, co ma bezpośredni wpływ na społeczny aspekt jego otoczenia.

7.jpg

NASZE PODEJŚCIE

Modernizujemy budynki aby podnieść ich energooszczędność i zmniejszyć wpływ na środowisko, co jednocześnie przekłada się na niższe koszty ich eksploatacji. Dokładamy również wszelkich starań, aby nasze modernizacje obniżały poziom emisji związany z użytkowaniem obiektów. Dzięki analizom budowlanym jak i funkcjonalnym przywracamy obiektom ich dawny blask i funkcje społeczne. Dostosowanie do obowiązujących standardów przekłada się na podniesienie atrakcyjności obiektu dla inwestorów i klientów.

Gruntowna analiza

Projekt modernizacji poprzedzamy analizami i ekspertyzami obiektu.

Nowoczesna funkcjonalność

Dostosowujemy przestrzenie do funkcji spełniających nowoczesne wymogi.

Zrównoważona modernizacja

Wdrażamy nowoczesne technologie i energooszczędne rozwiązania.

Integracja z otoczeniem

Modernizujemy nie tylko obiekt, ale również jego charakter w otaczającej go tkance.

ZAKRES OFERTY

1.Analiza techniczna i technologiczna

Badanie dokumentacji, inwentaryzacja obiektu, analiza konstrukcyjna oraz instalacyjna. Współpraca z rzeczoznawcami w celu określenia warunków i zakresu dopuszczalnych zmian i ingerencji w istniejący obiekt.

2.Analiza funkcjonalna

Badanie istniejącej tkanki pod kątem możliwości zmiany aranżacji. Analiza planów miejscowych oraz warunków technicznych, pożarowych i.in. pod kątem dopuszczenia zmiany funkcji.

3.Koncepcja modernizacji

Opracowanie koncepcji projektowej z uwzględnieniem funkcji obiektu, wymogów technicznych i potrzeb inwestora. Propozycje modernizacji pod kątem technicznym i instalacyjnym, przy jednoczesnym podniesieniu walorów architektonicznych i funkcjonalnych.

4.Projekt architektoniczny modernizacji

Przygotowanie dokumentacji projektowej uwzględniającej modernizację i - jeżeli wymaga tego zakres - przebudowę budynku. Dobór nowoczesnych rozwiązań technicznych i instalacyjnych, analogicznych do wymagań rynku, a co za tym idzie dostosowanie obiektu do współczesnych standardów użytkowych i technicznych.

5.Aranżacja przestrzeni wokół obiektu

Projektowanie małej architektury, zieleni i oświetlenia w sposób harmonijny z nowym charakterem obiektu. Uwzględnienie dostępności, funkcjonalności oraz utartych założeń kompozycyjnych.

6.Integracja nowoczesnych rozwiązań technologicznych

Wprowadzenie innowacyjnych systemów instalacyjnych, kładących nacisk na poprawę efektywności energetycznej budynku. Dostosowanie obiektu do współczesnych wymagań legislacyjnych z zakresu ESG, uwzględniając podniesienie jego wartości zarówno dla otoczenia jak i inwestora.

7.Uzyskanie pozwoleń i uzgodnień

Przygotowanie dokumentacji do uzgodnień z odpowiednimi organami oraz urzędami administracyjnymi. Koordynacja formalności związanych z pozwoleniami na budowę i prowadzeniem robót.

8.Nadzór autorski nad realizacją

Kontrola zgodności prac budowlanych z projektem, udział w naradach technicznych oraz rozwiązywanie problemów wykonawczych. Reagowanie na nieprzewidziane odkrycia i konieczność zmian

9.Projektowanie ekspozycji i funkcji kulturalnych czy rekreacyjnych

Opracowanie scenariusza wystawienniczego i adaptacji przestrzeni do funkcji muzealnych, edukacyjnych lub kulturalnych, rekreacyjnych. Uwzględnienie technologii multimedialnych, dostępności i interaktywności przestrzeni

POWIĄZANE PROJEKTY

ZOBACZ WSZYSTKIE
1 CITY_20.05.30_.jpg

City Forum

BiurowceProjektowanie architektoniczneFormalno prawna obsługa inwestycjiBIM

Powierzchnia terenu

0,87 ha

Powierzchnia całkowita

37 582 m²

Powierzchnia jednego piętra City 1

1 840 m²

powierzchnia jednego piętra City 2

2 300 m²

powierzchnia biurowa do wynajmu GLA

24 516 m²

POWIĄZANE ARTKUŁY

Zobacz wszystkie

KONTAKT

Treść formularza zostanie dostarczona do działu zajmującego się wybraną usługą.

Gabriela Cader.jpeg

Gabriela Cedar

Architekt projektant specjalista ESG

gabriela.cedar@srdkstudio.com

Dołącz do naszego newslettera

SRDK STUDIO
PROJEKT sp. z.o.o.

ul. K. Liskego 7

50-345 Wrocław

NIP: 898-19-48-894

REGON: 932285596

© 2025 SRDK Studio Projekt