Art
Hotel
Art
Hotel

Wrocław
Kazimierz Śródka
Małgorzata Kuchciak
Tomasz Świątkowski
Teresa Dorenda
Jerzy Maciałek
Jadwiga Nowak
Konrad Jarodzki
WYRÓŻNIENIE Towarzystwa Miłośników Wrocławia i Prezydenta Miasta w konkursie na najładniejsze wnętrze roku 1998 za projekt wnętrza pomieszczeń recepcyjnych i Pasażu Słońca Art Hotelu przy ul. Kiełbaśniczej 21-22 Wrocław, czerwiec 1998
II NAGRODA w konkursie Dolnośląska Budowa Roku 2003 - 2004 w kategorii: obiekty rewaloryzowane, za Art. Restauracja i Kawiarnia przy ul. Kiełbaśniczej 20 Wrocław, czerwiec 2005
Art
Hotel
Renesansowe kolumny, barokowe zdobienia sufitu, rzędy okien w kamiennych obramieniach – kamienica, w której mieści się Art Hotel budzi niesłabnący podziw wśród pasjonatów architektury. Zlokalizowana przy jednej z najpiękniejszych uliczek Starego Miasta, wpisuje się w jego wyjątkowy charakter podkreślając to, co w tym miejscu najważniejsze – artystyczny klimat i historyczny charakter.

Architektoniczne dzieło sztuki
Nazwa hotelu podkreśla ścisły jego związek ze sztuką. Art Hotel skupia wokół siebie cenionych wrocławskich artystów i projektantów. Odrestaurowanie budynku miało na celu uszanowanie historycznego kontekstu, ale także podkreślenie eleganckiego i artystycznego klimatu, który miał zagościć w jego wnętrzach. Detale średniowiecznej mieszczańskiej kamienicy – oryginalne i pieczołowicie odrestaurowane, współtworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca, gdzie historia przenika się z nowoczesnością.
Art
Hotel


Kamienica przy Kiełbaśniczej to zagadka dla historyków Wrocławia. Zdziwienie budzi jej położenie: okazała, z kunsztownymi wnętrzami, sąsiadowała z rzeźnią miejską i łaźnią.
Małgorzata Chorowska
architekt pracująca przy projekcie Art Hotel
Moc twórcza
Mimo zabytkowego charakteru, nie unikaliśmy nowoczesnych rozwiązań. Odrestaurowane, gwieździste sklepienie w recepcji to prawdziwe dzieło sztuki, a przeszklona kopuła nad wewnętrznym podwórkiem nadaje wnętrzu współczesnego charakteru. Praca przy tym projekcie była więc w dużej mierze pracą twórczą.
